BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Smėliavimas

Smėliavimas labiausiai paplitęs ir plačiausiai naudojamas valymo būdas. Valant srautiniu būdu paviršius tuo pačiu pašiurkštinamas, kad būtų geresnis dažų sukibimas su paviršiumi. Smeliavimas suslėgtuoju oru atliekamas tiekiant abrazyvą (smėlį) į oro srovę ir oro bei abrazyvo mišinį dideliu greičiu nukreipiant iš purkštuvo antgalio į valomąjį paviršių. Atliekame paviršiaus srautinį valymą atitinkanti švarumo klases Sa 1, Sa 2, Sa 2 ½ ir Sa 3 pagal ISO 12944-4.

Lengvas srautinis valymas (Sa 1) - Ant paviršiaus neturi būti matomų alyvos, tepalo ir purvo, o taip pat silpnai prikibusių nuodegų, rūdžių ir pašalinių dalelių.
Kruopštus srautinis valymas (Sa 2) - Ant paviršius neturi būti matomų alyvos, tepalo ir purvo, o taip pat didelės dalies valcavimo nuodegų, rūdžių, dažų ir pašalinių dalelių. Bet kokie teršalų likučiai turi būti stipriai prikibę.
Labai kruopštus srautinis valymas (Sa 2,5) - Ant paviršius neturi būti matomų alyvos, tepalo ir purvo, o taip pat valcavimo nuodegų, rūdžių, dažų ir pašalinių dalelių. Bet kokie likę teršalų pėdsakai turi atrodyti tik kaip lengvi dažai – dėmių ir dryžių pavidale.
Srautinis valymas iki vizualiai švaraus plieno (Sa 3) - Paviršius turi būti vientiso metalinio atspalvio.

Taikymas:
metalinių konstrukcijų smėliavimas;
pramoninių objektų smėliavimas;
laivų smėliavimas;
motociklų, automobilių, traktorių, sunkvežimių smėliavimas;
pastatų smėliavimas;
medienos sendinimas;
betono, plytų smėliavimas;
tinko valymas;
akmenų smėliavimas;
dažų valymas.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą